Je pomerne známe, že sa občas stávajú prípady, kedy niektorá poisťovňa odmieta vyplatiť poistku klientovi. Neraz to býva aj vtedy, keď ide klientovi o všetko a na poisťovňu sa doslova spolieha. Mô-že ísť o situáciu, keď má vážnu nehodu, alebo vážne ochorie a nedokáže si následne zarábať na ži-vobytie. Problém potom nastáva nielen pri denných potrebách, ale dlhodobým neplatením hypoté-ky môže prísť dokonca o strechu nad hlavou. Ako je to možné, keď bol predsa poistený?

AUTOR

Marek Zajac

KATEGÓRIA

Poistenie

PUBLIKOVANÉ DŇA

16. 12. 2020

FACEBOOK

Väčšina klientov sa nezaujíma o svoje poistné produkty, dokonca im niekedy ani nerozumie. Majú ich len preto, že to proste treba a niekedy dávno im niekto pripomenul riziká života. Tak sa proste nechali na poistku „ukecať“. Je však životne dôležité si tých pár okamihov v živote vyhradiť na to, aby poisteniu porozumeli a aby si vybrali spoľahlivého partnera, ktorý im poradí.

Je pritom dôležité vedieť tri najdôležitejšie veci:

V akých situáciách bude poistka vyplatená

Tieto okolnosti je potrebné si skutočne prezrieť, pretože rôzne poisťovne sa v tomto líšia niekedy v malých detailoch. Je potrebné si vybrať vhodnú poisťovňu a preto je ideálne mať skúseného makléra, ktorý spolupracuje s viacerými poisťovňami. Vo F4Y máme široké portfólio poisťovní a naši produktoví špecialisti majú takmer dokonalý prehľad o aktuálnosti jednotlivých poistení.

Na akú sumu sa poistenie uzatvára

Nie je nič výnimočného, že živiteľ rodiny má po našom audite prekvapený výraz v tvári, keď mu oznámime, že jeho stotisícová hypotéka vôbec nie je chránená. Že v prípade jeho smrti jeho žena dostane desať tisíc, no zvyšných deväťdesiat zostane na ramenách jeho ženy. Tie samozrejme ona nemá šancu utiahnuť.
Zato je poistený pri týždňovej chrípke na desať eur denne, ktoré dostane od poisťovne v prípade PN-ky. Ani tých desať tisíc, ani tých desať eur mu však očividne nič nerieši. Takýto človek potrebuje v prípade najhoršieho ochrániť svoju rodinu, čiže byť poistený tak, aby poisťovňa pri jeho smrti preplatila rodine celú jeho hypotéku. A presne na toto sú naši špecialisti vyškolení, aby sa klientovi takáto katastrofa nestala.

Za akých okolností sa poistka poisťovňou nebude vyplácať

Vedeli ste o tom, že ak neabsolvujete pravidelnú zdravotnú prehliadku raz ročne, poisťovňa sa vám môže otočiť chrbtom v tej najnevhodnejšej chvíli? Je to tak, môže vám odmietnuť plnenie práve v situácii, keď ste náhle a intenzívne dostali smrteľnú chorobu. Práve preto je mimoriadne dôležité naštudovať si svoju poistku a tiež mať top poradcu, ktorý vám v tom bude nápomocný. No a my u nás vo FIN4YOU vám poradíme ako vlastnej rodine.

Chcem zistiť, ako byť bezpečne krytý za primerané poistné, ktoré si môžem dovoliť

Check Out Now